LGRM

Rektor

Maria Lindberg

E-mail: maria.lindberg@isgr.se
031-708 92 26

 

Biträdande Rektor

Helena Rundeus

E-mail: helena.rundeus@isgr.se
031-708 92 25

 

 

Anna Medin

Lärare matematik, teknik, NO

E-mail: anna.medin@isgr.se

 

Anna Sargren

Lärare engelska, syslöjd

E-mail: anna.sargren@isgr.se

 

Cecilia Aurelius 

Lärare svenska, bild

E-mail: cecilia.aurelius@isgr.se

 

Robert Vilahamn

Lärare engelska, idrott

E-mail: robert.vilahamn@isgr.se

 

Gunilla Andersén Bengtsson

Lärare matematik, svenska, SO

E-mail: gunilla.andersen.bengtsson@isgr.se

 

Birgitta Alme Bertilsson

Lärare:matematik, NO, tf svenska

E-mail: birgitta.alme.bertilsson@isgr.se

 

Marie-Claude Galby

Lärare franska

E-mail: marie-claude.galby@isgr.se

  

Joachim Larsson

Lärare SO

E-mail: joachim.larsson@isgr.se

 

Kristian Sott

Lärare matematik, NO

E-mail: kristian.sott@isgr.se

 

Pia Codis

Lärare SO, svenska

E-mail: pia.codis@isgr.se

 

Pernilla Enarsson

Lärare engelska, musik

E-mail: pernilla.enarsson@isgr.se

 

 

Johanna Fogelklou

Lärare engelska, svenska

E-mail: johanna.fogelklou@isgr.se

 

Clara Paulsson

Lärare matematik, idrott

E-mail: clara.paulsson@isgr.se

 

Josefin Hjerdin Jönsson

Lärare Hem- och konsumentkunskap

E-mail: josefin.hjerdin.joensson@isgr.se

 

Tina Holgersson

Lärare engelska, tyska

E-mail: tina.holgersson@isgr.se

 

Linda Day

Specialpedagog

E-mail: linda.day@isgr.se

 

 

Sally Silfveroxel

Lärare Trä-och metallslöjd

E-mail: sally.silfveroxel@isgr.se

Samuel Salsamendi

Lärare spanska, svenska

E-mail: samuel.salsamendi@isgr.se

 

Martin Liljegren

Lärare spanska, it-pedagog 

E-mail:martin.liljegren@isgr.se

 

Jenny Nyass

Lärare: engelska,svenska

E-mail: jenny.nyass@isgr.se

 

Jennifer Hawkins

Lärare: Bild

jennifer.hawkins@isgr.se

 

 

 

 

LGRP

Rektor LgrP

Ingegerd Löfroth-Hildèn

E-mail: ingegerd.lofroth@isgr.se
031-708 92 69

 

Biträdande Rektor

Pernilla Adolfsson

E-mail: pernilla.adolfsson@isgr.se
031-708 92 71

 

 
Andreas Olofsson

Lärare

E-mail: andreas.olofsson@isgr.se

 

Elisabeth Mattson

Lärare

E-mail: elisabeth.mattson@isgr.se

 

Emma Fahlén

Lärare

E-mail:Föräldraledig

 

Eva Bengtsson Nordfeldt

Resurspedagog

E-mail: eva.bengtsson.nordfeldt@isgr.se

 

Johanna Ahlby

Lärare 

E-mail: johanna.ahlby@isgr.se

  

Caroline Wilander

Förskolelärare/lärare

E-mail: caroline.wilander@isgr.se

 

August Leven 

Elevstöd

Kerstin Rosenqvist

Lärare

E-mail: kerstin.rosenqvist@isgr.se

 

Kjell-Arne Karlsson

Lärare

E-mail: kjell-arne.karlsson@isgr.se

 

Lena Chivungu

Lärare

E-mail: lena.chivungu@isgr.se

 

Lilian Carlsson

Lärare

E-mail: lilian.carlsson@isgr.se

 

Margareta Jacobsson

Förskolelärare

E-mail: margareta.jacobsson@isgr.se

 

Martin Karlsson

Lärare

E-mail: martin.karlsson@isgr.se

 

Junior Leonard Ochen

Elevstöd

Marita Alm

Lärare

E-mail: marita.alm@isgr.se

  

Pernilla Norrlander

Lärare (tjänstledig)

E-mail: pernilla.norrlander@isgr.se

 

Sally Silfveroxel

Lärare

E-mail: sally.silfveroxel@isgr.se

  

Ulrika Norrman

Lärare

E-mail: ulrika.norrman@isgr.se

 

Moa Sjöberg

Lärare

E-mail: moa.sjoberg@isgr.se

 

Thomas Olsson

Resurspedagog

E-mail: thomas.olsson@isgr.se

 

Michael Greenberg

Lärare

E-mail: michael.greenberg@isgr.se

 

Louise Romero

Lärare

E-mail: louise.romero@isgr.se

 

Margareta Granfors

Lärare

E-mail: margareta.granfors@isgr.se

 

Jessica Windström

Lärare

E-mail: jessica.windstrom@isgr.se

 

Linus Perdahl

Lärare

E-mail: linus.perdahl@isgr.se

 

Daniela Souckova

Lärare

E-mail: daniela.souckova@isgr.se

 

 

 

PAL

Antagning till PAL

Jessika Lagerlöf

Fritidspedagog

E-mail: Jessika.Lagerlof@isgr.se
031-708 92 70

 

Agnes Lundin

Pedagog (tjänstledig)

E-mail: agnes.lundin@isgr.se

  

Anna Carin Levén

Fritidspedagog

E-mail: annacarin.leven@isgr.se

 

Amira Masalin

Fritidsledare

E-mail: amira.masalin@isgr.se

 

Birgitta Berglund

Pedagog

E-mail: birgitta.berglund@isgr.se

 

 

Johanna Ekström

Pedagog

E-mail: johanna.ekstrom@isgr.se

 

Johanna Hagbert

Pedagog

E-mail:

johanna.hagbert@isgr.se

 

Karin Ackerfeldt

Pedagog

E-mail: karin.ackerfeldt@isgr.se

 

Magnus Carlsson

Fritidsledare

E-mail: magnus.carlsson@isgr.se

 

Maria Snow

Fritidsledare

E-mail: maria.snow@isgr.se

 

Malin Olsson

Pedagog

E-mail: malin.olsson@isgr.se

 

Mitch Maynard

Fritidsledare 

E-mail: mitch.maynard@isgr.se

 

Nayma Nzori

Fritidsledare

E-mail: nayma.nzori@isgr.se

 

Neva Duranovic

Pedagog

E-mail: neva.duranovic@isgr.se

 

 Sara Larsson

Pedagog (för.ledig)

E-mail: sara.larsson@isgr.se

Sumana Prasad 

Fritidsledare

E-mail: sumana.prasad@isgr.se

 

Zsuzsanna Lakatos

Pedagog

E-mail: zsuzsanna.lakatos@isgr.se

 

Caroline Bergström

Fritidspedagog (tjänstledig)

E-mail: caroline.bergstrom@isgr.se

 

ELEVHÄLSA

Skolsköterska LGRM

Jenny Pettersson

E-mail: jenny.pettersson@isgr.se  

031-708 92 10 

 

Kurator LGRM

Caroline Carlén

E-mail: caroline.carlen@isgr.se

031-708 92 12

Skolsköterska LGRP

Susanne Hogner

E-mail: susanne.hogner@isgr.se

031-708 92 60

 

Specialpedagog LGRP

Margaretha Granfors

E-mail: margaretha.granfors@isgr.se

031-7089262

 

Kurator LGRP

Mona Esmailian

E-mail: mona.esmailian@isgr.se

031-708 92 61

 

 

 

 

 

 

ADMIN

Head of School

Birgitta Sandström Barac

E-mail: Birgitta.Sandstrom.Barac@isgr.se

Phone: 031-708 92 15

 

Business Manager

Imre Tomasits

E-mail: Imre.Tomasits@isgr.se

Phone: 031-708 92 16

Admissions & Development Manager

James Teasdale

E-mail: james.teasdale@isgr.se

Phone: 031-708 92 65

 

Guldheden Facilities Manager

Anna Kihl

E-mail: anna.kihl@isgr.se

Phone: 031-708 92 19

Business (accounts) Controller

Helen Lang

E-mail: helen.lang@isgr.se

Phone: 031-708 92 18

 

Admissions Officer International Section

Adriana Koscianska
E-mail: adriana.koscianska@isgr.se
031-708 92 21
 
Admissions Officer National Section
Helena Rundeus
E-mail: helena.rundeus@isgr.se

 

External Relations Manager

Vanessa Molina Gabinus

E-mail: vanessa.molina.gabinus@isgr.se

Phone: 031-708 92 67

ICT Manager

Graham Miselbach 

E-mail: Graham.Miselbach@isgr.se

Phone: 031-708 92 28

 

 
Götaberg

 

Molinsgatan 6
411 33 Göteborg

Tel.: 031-708 92 00
Fax: 031-708 92 01

 

 Guldheden

 

Guldhedsgatan 6
413 20 Göteborg

Tel.: 031-708 92 50
Fax: 031-708 92 51